Strawczyński Jarmark Wielkanocny
Niedzielny Strawczyński Jarmark Wielkanocny przyciągnął wielu mieszkańców naszej Gmina Strawczyn oraz gości. Mimo wietrznej pogody wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – zarówno wśród odwiedzających, jak i klientów pływalni Olimpic.
Wśród wystawców nie zabrakło Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Strawczyn, lokalnych artystów, przedsiębiorców oraz wyjątkowego stoiska ze stroikami przygotowanymi na Świetlice SCKSiC w Strawczynku. Kolorowe ozdoby i pyszne, domowe potrawy stworzyły prawdziwie świąteczną atmosferę.
Podczas jarmarku Karol Picheta - Wójt Gminy Strawczyn, Damian Gad - Przewodniczący Rady Gminy w Strawczynie oraz Łukasz Woźniak Dyrektor Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie podziękowali wszystkim za udział i wręczyli nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę wielkanocną
Kategoria: dzieci do lat 6
1. Laura Gorzelak
2. Wojciech Komórek
3. Nina Jaś
Kategoria: dzieci 7–9 lat
1. Nikola Marszałek
2. Kaja Ciołak
3. Katarzyna Wilczkowska
wyróżnienie: Jan Zapała
Kategoria: młodzież 10–15 lat
1. Agata Zapała
2. Kornelia Biegaj
3. Wiktoria Knap
Kategoria: Open
1. KGW Korczynianki z Korczyna
2. KGW Perłowe Kuźniaczanki z Kuźniaków
3. Emilia Ciołak
Dla najlepszych wręczono nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Po wręczeniu nagród organizatorzy odwiedzili każde stoisko, podziwiając piękne rękodzieło oraz degustując lokalne specjały.
Największą atrakcją jarmarku okazała się zagroda ze zwierzętami – kucyki, owce, kozy, krowa szkocka oraz alpaki wzbudziły ogromne zainteresowanie najmłodszych. Dzieci z radością podziwiały, głaskały i karmiły zwierzęta.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Mariusza Frączkowskiego oraz Pana Krzysztofa Toporka za udostępnienie zwierząt i przygotowanie zagrody
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony, świąteczny czas!






